השוק

כלל ביטוח השקיעה 65 מיליון דולר בקרן מימון החוב של אלקטרה נדל"ן

קרן החוב של אלקטרה נדל"ן תשקיע במימון חוב לפרוייקטים נדל"ניים בארה"ב; כנף, זרוע ההשקעות של כלל ביטוח מהווה כמעט רבע מהגיוס של הקרן; קרן החוב של אלקטרה נדל"ן מחזיקה ב-18 חוזי מימון 
ניצן כהן | 
גיל רושינק (צילום אורן קהן)
אלקטרה נדל"ן השלימה גיוס של 285 מיליון דולר לקרן מימון חוב לנדל"ן בארה"ב. כנף, זרוע ההשקעות של כלל ביטוח השקיעה בקרן 65 מיליון דולר שמהווים מעט פחות מרבע מהגיוס הכולל של הקרן.
בשבועות האחרונים, ביצעה הקרן, 3 עסקאות למימון מקבצי דיור ביוסטון טקסס. עסקה אחת למימון מקבץ דיור הכולל 211 יחידות דיור, באמצעות השקעה של כ-3.1 מיליון דולר בהלוואות מזנין הנושאת ריבית אפקטיבית מינימלית שנתית בשיעור של 12%, עסקה נוספת למימון מקבץ דיור הכולל 324 יח"ד בהיקף של כ-3.6 מיליון דולר בהלוואת מזנין שאף היא נושאת ריבית אפקטיבית מינימלית שנתית בשיעור של 12%, ועסקה נוספת למימון מקבץ דיור הכולל 552 יחידות דיור בדרך של השקעה בסך כ-7.15 מיליון דולר, בהלוואות מזנין הנושאת ריבית אפקטיבית מינימלית שנתית בשיעור של 13.5%. לאחר עסקאות אלו, מחזיקה קרן החוב ב-18 עסקאות מימון לביצוע רכישה של מקבצי דיור בדרום מזרח ארה"ב בהיקף השקעה כולל של כ-117.4 מיליון דולר.
במקביל, ממשיכה החברה לגייס הון לקרן השלישית להשקעות במקבצי דיור בארה"ב שנכון למועד הדיווח מסתכם סך הגיוס בה לכ-870 מיליון דולר. הקרן השלישית מחזיקה בכ-9,053 יח"ד ב-31 מקבצי דיור בהיקף השקעה כולל של כ-548 מיליון דולר (חלק הקרן).
בשלוש וחצי השנים האחרונות, גייסה אלקטרה נדל"ן למעלה מ-1.8 מיליארד דולר בארבע קרנות ההשקעה במקבצי דיור בארה"ב ממשקיעים ישראלים ובנוסף גייסה כ-600 מיליון דולר, בעיקר מגופים בארה"ב בעסקאות משותפות לצד הקרנות. בסה"כ גייסה החברה מעל 2.4 מיליארד דולר.
אלקטרה נדל"ן סיימה את הראשון של שנת 2021 עם הכנסות בסך של כ-63 מיליון שקל ועם עלייה ברווח הנקי לכ-41 מיליון שקל.
אלקטרה נדל"ן מקבוצת אלקו מנהלת כ-35 אלף יחידות דיור ב-109 מקבצי דיור בארה"ב, כולל 18 עסקאות למתן הלוואות לביצוע רכישה של מקבצי דיור. בנוסף, החברה מחזיקה בכ-450 בתים צמודי קרקע בארה"ב.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה