קריירה ולימודים

טסטים לא ייערכו לנבחנים לא מחוסנים, זו הסיבה למהלך

איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות הנחה את הבוחנים במילגם וטלדור, לא לקיים טסטים לנבחנים שלא יציגו תו ירוק או בדיקת קורונה שלילית. הבוחנים חוששים לבריאותם בשל הישיבה הצפופה ברכב במשך שעות ארוכות 
מערכת ice |  4
שיחה בזמן נהיגה (צילום freepik)
ההסתדרות: לא ייערכו טסטים לנבחנים שלא יציגו תו ירוק או בדיקה שלילית
איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות הנחה את הבוחנים במילגם וטלדור, לא לקיים טסטים לנבחנים שלא יציגו תו ירוק או בדיקת קורונה שלילית. הבוחנים חוששים לבריאותם בשל הישיבה הצפופה ברכב במשך שעות ארוכות 
החל ממחר: לא יבוצעו מבחני נהיגה מעשיים (טסטים) לנבחנים שלא יציגו תו ירוק בתוקף או אישור בדיקת קורונה שלילית בתוקף. כך ע"פ הנחיה של יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי. בוחני הנהיגה חוששים לבריאותם בשל הישיבה הצפופה ברכב סגור, במשך שעות ארוכות מדי יום, מול נבחנים רבים, בהם בני נוער. מדובר ברמת סיכון גבוהה להיחשפות לנגיף הקורונה, אשר עד כה לא נמצא לה פתרון שיגן על הבוחנים.  
במכתב שהוציא לאחרונה איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, להנהלות החברות מילגם וטלדור, שמבצעות מבחני נהיגה בכל הארץ, נכתב: "עקב סירובכם המתמשך לדאוג לשלומם ובריאותם של  בוחני הנהיגה, הרינו להודיעכם כי החל מיום שני, ה-27.9.21, בוחני הנהיגה יעלו לרכב הבחינה אך ורק נבחנים/כל אדם אחר - שהינם בעל תו ירוק בתוקף כדין, או בעלי בדיקת קורונה שלילית (pcr)  בתוקף של עד 72 שעות".
חברת מילגם אחראית על ביצוע מבחני נהיגה מעשיים מפתח תקווה וצפונה, וחברת טלדור אחראית על מבחני נהיגה מעשיים מאזור המרכז ועד אילת. הבוחנים בחברות הללו מבצעים אלפי מבחני נהיגה מעשיים מדי יום, על רכבים פרטיים ומסחריים, משאיות, אוטובוסים, רכבים דו-גלגליים ועוד.
ההסתדרות פנתה בנושא להנהלת החברות וגם למשרד התחבורה, בבקשה להוציא הנחיה ייחודית לבעלי מקצוע זה, אך עד כה ללא הוצאה הנחיה כזאת. בשל כך הוציא איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, הנחיה ישירה לעובדים. כמו כן, קיים סכסוך עבודה פתוח בחברות הללו, שמתמקד בנושא זה.
יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי, מסר: "ההסתדרות לא תעמוד מנגד, כאשר בריאותם של העובדים עומדת על הפרק. בחרנו דרך מידתית שמצד אחד לא פוגעת בנבחנים המתחסנים, ומצד שני לא מפקירה את בריאותם של בוחני הנהיגה. במקביל, אנו ממתינים שמשרד התחבורה יסיים הכנת תקנה שתחיל את התו הירוק על בוחני הנהיגה".
תגובות לכתבה(4):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  כלומר.. למי שיש תו ירוק יש רישיון להדביק
  אסף 09/2021/26
  הגב לתגובה זו
  1 4
  בדיקה שלילית - ודאות. תו ירוק - פחחח.. קזינו. אולי מדביק, אולי לא. והכל ברישיון משרד הבריאות. בהצלחה עם ההדבקות.
  סגור
 • 2.
  טוב מאד. תנו לבלתי מתחסנים בראש.
  רחמים טוויטו 09/2021/26
  הגב לתגובה זו
  16 3
  מי שלא טוב לו, שילך ברגל.
  סגור
 • אתה נאצי או שטוף מוח?
  לב זהב 09/2021/26
  הגב לתגובה זו
  1 7
  קשה לי להחליט.
  סגור
 • 1.
  ביצים
  משה 09/2021/26
  הגב לתגובה זו
  1 0
  היא לא יכולה לנהל את הביצים שלי.
  סגור