נדל"ן ותשתיות

בנייני העיר הלבנה מוכרת זכויות בנייה לעזריאלי תמורת 7.5 מיליון שקל

בחודש שעבר אישרה הוועדה המקומית ת"א תב"ע של בית העיתונאים, שגם אליו נוידו זכויות בנייה של בניני העיר הלבנה תמורת 25 מיליון שקל
כפיר אדר | 
דנה עזריאלי (צילום זיו קורן עזריאלי)
חברת בנייני העיר הלבנה חתמה על הסכם לניוד זכויות בנייה שבבעלותה אל מגדל עזריאלי שרונה, תמורת 7.5 מיליון שקל. עזריאלי תשתמש בזכויות כדי להוסיף שטחי משרדים ו/או מסחר במגדל עזריאלי שרונה, על חשבון שטחי שירות קיימים (ללא פריצת מעטפת המבנה). הזכויות ינויידו מבניין לשימור מחמיר ברחוב רוטשילד 117 אשר עבודות השימור בו הושלמו.
זכויות הבנייה של בנייני העיר הלבנה הן תוצר של שימור בניינים בדרגת שימור מחמירה, שבהם יש זכויות בנייה היסטוריות שלא מומשו בעת השימור, בגלל דרישה של העירייה להיצמד לתכנון האדריכלי המקורי של המבנה ולא להגדיל אותו. כדי לפצות את בעלי הבניינים על חוסר האפשרות לנצל את הזכויות, מאפשרת העירייה במקום זאת, לנייד את הזכויות הלא מנוצלות בנוסף לתמריצים לפרויקטים אחרים.
בשבוע שעבר אישרה הוועדה המקומית ת"א, תב"ע נוספת שתוכננה באמצעות זכויות בניה של בניני העיר הלבנה, שנוידו מהבניין ברחוב רמב"ם 15 לבית העיתונאים ברחוב קפלן. באמצעות זכויות אלה, יוכלו קרן ריאליטי והפניקס, שמחזיקות בבית העיתונאים, לבנות מגדל בן 19 קומות במקום 17. בעסקה הזו מכרה בנייני העיר הלבנה את הזכויות הנוספות תמורת 25 מיליון שקל.
איציק בן שוהם, יו"ר בנייני העיר הלבנה: "בנייני העיר הלבנה היא אחת החברות הראשונות שפעלו בתחום הבניינים לשימור בתל אביב וגאה לקחת חלק בשימור העיר. החברה מחזיקה בזכויות לניוד בהיקף של אלפי מ"ר לבנייה שנצברו מהבניינים לשימור, שניתן לנייד אותן לבנייה בפרויקטים אחרים".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה