השוק

הדוג'קוין מזנק ומנפץ שיאים, האם זה הזמן להשקיע?

מטבע הקריפטו חצה את רף ה-60 סנט לראשונה וקפץ בעשרות אחוזים משעות הבוקר. שווי השוק עלה לסכום מטורף של 59 מיליארד דולר. האם הדוג'קוין יוכל להגיע אי פעם לשער של מאה דולר?
מערכת ice | 
דוגקוין (צילום pngwing.com edit ice)
מטבע הדוג'קוין עדיין נסחר סביב שער של פחות מדולר, אבל בשעות האחרונות זינק מטבע הקריפטו לשיא לשער של 60 סנט, כאשר השיא הקודם עמד על 47 סנט שנרשם באמצע חודש אפריל בעקבות ציוץ של מאסק שהוביל לביקושין למטבע הדיגיטלי.
המטבע עוד דשדש סביב ה-30 ומשהו סנט עד שבשעות הבוקר קיבל קפיצה מרשימה עם קידומת 5 לראשונה, ובשעה זו אפילו מעל 60 סנט. הזינוק של הדוג'קוין מגיע ככל הנראה בעקבות הודעת אפליקציית eToro כי תתמוך בקריפטוגרפיה ורישום בורסת מטבעות הקריפטו. הרישום החדש פתח את הדוג'קוין ל-20 מיליון משתמשים ברחבי העולם.
הדוג'קוין קפץ ב-45% היום, ומתחילת השנה במאות אחוזים - נתון גבוה משמעותית בהרבה מחבריו הביטקוין והאת'ריום. שווי השוק של הדוג'קוין עלה לסכום מטורף של יותר מ-59 מיליארד דולר - שווי שוק שמקפיץ את הדוג'וקין לרביעי מבין מטבעות הקריפטו, על אף השער הנמוך בו הוא נסחר.
עוד סיבה לקפיצת הדוג'וקוין הוא הרעש סביב הנחייתו של אילון מאסק בשבת הקרובה בתכנית סאטרדיי נייט לייב, והתנגדות הקאסט לבואו. ככל הנראה מצפים ממייסד טסלה ואחד האנשים העשירים בתבל לדבר גם על הדוג'קוין, והביקושים למטבע הקרפיטו עולים לקראת הסופ"ש.
אז מה עתידו של הדוג'קוין? האם יוכל להגיע גם לשער של 100 דולר ולזנק כמו הביטקוין והאת'ריום? קודם כל יש לציין שהדוג'קוין הוא מטבע אינפלציוני: יש הציע אינסופי של מיליארדי מטבעות שמוטבעים מדי שנה וככל שהביקוש גדל גם ההיצע גדל - מה בסופו של דבר יוביל להורדת המחיר.
כל השקעה בדוג'קוין צריכה לבוא עם הערת אזהרה: המטרות של מטבע הקריפטו הקטן הן לא כמו של הביטקוין והאת'ריום - הדוג'קוין התחיל כבדיחה, בדיחה שצברה תאוצה, וכל השקעה במטבע שהתחיל כבדיחה יכולה להיות מסוכנת. בנוסף: עד היום הוטבעו כ-110 מיליארד מטבעות. ניתן רק לדמיין אם כל מטבע יהיה שווה 100 דולר, שווי השוק של הדוג'קוין יגיע לסכום מטורף של 18 טריליון דולר - יותר מהתמ"ג של המדינות המפותחות בעולם, דבר כל כך רחוק שמשאיר את הדוג'קוין במצב בו הוא כנראה ימשיך לגדול אבל לא לשער גבוה כמו 100 דולר.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה