משפט

תביעה נגד הראל ביטוח: האם שללה תגמולים ללא סיבה?

חברת הביטוח שללה לכאורה על פי כתב התביעה נגדה 50% מהתגמולים החודשיים אותם העניקה לאורך שנים לנכת עבודה מראשל"צ ללא סיבה וללא הסבר לדבריה: "פחיתה הנתבעת ממרץ 2021 את הגמלה במחצית, בטענה כי התובעת כשירה לעבוד בהיקף חלקי. קביעה זו היא שרירותית, שגויה ונטולת בסיס רפואי"
מערכת ice |  1
הראל (צילום Magma Images)
במשך ארבע שנים וחצי הכירה חברת הביטוח "הראל" באובדן כושר עבודה מלא של מבוטחת שלה, תושבת ראשון לציון, ושילמה לה גמלה חודשית בהתאם. לאחרונה, החליטה לכאורה חברת הביטוח להפחית את הגמלה של האישה ב-50%, וזאת לדברי התובעת ללא שום הסבר או סיבה, וחרף העובדה שבמצבה של האישה לא חל כל שיפור - כך לפחות נטען בתביעה שהגישה לאחרונה האישה, באמצעות עו"ד מורן אברהמי יום טוב.
בתביעה נטען, כי האישה (60), תושבת ראשון לציון, עבדה במשך 12 שנים בעבודה משרדית בסוכנות ביטוח. בשנת 2016 נפלה האישה פעמיים, נחבלה קשות בשתי ידיה, ונאלצה לעבור כתוצאה מכך ניתוח מורכב שבמהלכו הותקנו פלטינות בידיה  עם נכות צמיתה.  כמבוטחת בפוליסת ביטוח אובדן כושר עבודה של "הראל", הגישה האישה תביעה לתגמולים, ולאור מצבה, חברת הביטוח הכירה באובדן כושר עבודתה בשיעור של 100 אחוז, ומאז ועד היום האישה לא שבה למעגל העבודה. 
לטענת עו"ד מורן אברהמי יום טוב, לפני כשנה וחצי – שלוש שנים לאחר שחברת הביטוח הכירה באובדן כושר העבודה המלא של האישה – נבדקה ע"י רופא תעסוקתי, שקבע, כי לאור מצבה והלקויות מהן היא סובלת, אובדן כושר העבודה שלה הוא למציתות. עובדה זו, כך לדברי עו"ד אברהמי יום טוב, לא מנעה מחברת "הראל" להפחית, במרץ 2021 וללא כל סיבה, את התגמולים ב-50 אחוז. זאת, כך נטען, חרף העובדה ששני רופאים מומחים מטעמה של 'הראל' קבעו, כי אין הטבה במצבה הרפואי של האישה".
לתביעה צורפה חוות דעת של ד"ר ששון הדר, מומחה ברפואה תעסוקתית, שבדק את האישה באוגוסט האחרון וקבע לה אי כושר עבודה מלא לצמיתות. "פגיעותיה של התובעת קשות. היא אינה מסוגלת להרים את כתף ימין בעצמה ומוגבלת מאוד בתפקודה של היד הימנית הדומיננטית", קבע המומחה והוסיף, כי הלקויות הרפואיות של האישה הן כרוניות, בלתי הפיכות ואינן ניתנות לפתרון בהתערבות ניתוחית. "לאור מכלול בעיותיה הרפואיות, נוכח מגבלותיה וגילה – 60, לא נראה שהיא תוכל לשוב לעבודה בה עסקה טרם הפגיעה", קבע המומחה.
עו"ד אברהמי יום טוב טוענת בתביעה: " חרף העובדה שלא חל כל שינוי במצבה הרפואי והתפקודי – אשר אף החמיר – ובניגוד לקביעת מומחה תעסוקתי, הפחיתה הנתבעת ממרץ 2021 את הגמלה במחצית, בטענה כי התובעת כשירה לעבוד בהיקף חלקי. קביעה זו היא שרירותית, שגויה ונטולת בסיס רפואי".
לטענת עו"ד אברהמי יום טוב , מכיוון שלא חל כל שיפור במצבה של האישה, ובעתיד אף צפויה לחול בו החמרה, היא זכאית למלוא התגמולים שהוחסרו ממנה, וכן לשחרור מתשלום הפרמיה בשל אובדן כושר עבודה עד לתום תקופת הביטוח. התביעה נדונה בימים אלה בבית משפט השלום בראשון לציון.
מהראל נמסר בתגובה ל-ice: "אנו דוחים על הסף את טענות התביעה ואנו סבורים כי בית המשפט יפסוק לטובתנו בעניין".
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  נו... מה חדש איתם ? הם עושים זאת לכולם (ל"ת)
  אבי 11/2021/17
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור