משפט

לאחר שסייע לבן ארי לברוח מהארץ, אייזנשטאט עובר לידי הפרקליטות

מחלקת חקירות, מודיעין ובקרת מסחר ברשות ניירות ערך העבירה את תיק החקירה בעניינו של נחום אייזנשטאט לפרקליטות, שהעניק את דרכונו האישי וסייע לאיש העסקים לצאת מתחומי ישראל בניגוד להנחיות בית המשפט
כפיר אדר | 
אולם משפטים (צילום Magma Images)
מחלקת חקירות, מודיעין ובקרת מסחר ברשות ניירות ערך העבירה את תיק החקירה בעניינו של נחום אייזנשטאט למחלקת ניירות ערך בפרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה).
תיק חקירה זה, הינו חלק מחקירת רשות ניירות ערך בעניינם של מיכאל בן ארי וחברת EGFE  ישראל, בחשד לביצוע עבירות על חוק השקעות משותפות בנאמנות, חוק הייעוץ, חוק העונשין וחוק איסור הלבנת הון. לפי החשד, מדובר בהונאת משקיעים רחבת היקף שנחשפה על ידי הרשות ונחקרת על ידה בימים אלה. בתחילת חודש מאי 2021 נמלט בן ארי מן הארץ למרות קיומו של צו עיכוב יציאה מן הארץ בעניינו, ותוך הפרה בוטה של תנאי שחרורו.

בעקבות הפרה זו קיבל בית המשפט את בקשת הרשות לחלט את הערבות הבנקאית שהעמיד בן ארי להבטחת עמידתו בתנאי שחרורו, בסך שני מיליון שקל. כספי הערבות הועברו לקופת הפירוק לצורך איתור נכסים על ידי הנאמן והשבת כספים למשקיעים. עד כה הקפיאה הרשות, במסגרת החקירה, נכסים בסך עשרות מיליוני שקלים.
על פי החשד, אייזנשטאט סייע לבן ארי להימלט מן הארץ, בכך שהעניק לו את דרכונו האישי, ואף סייע לו בבריחתו בדרכים נוספות. מעשים אלה מקימים חשד כי אייזנשטאט ביצע עבירות שיבוש מהלכי חקירה ומשפט וזיוף. במסגרת החקירה שהה אייזנשטאט במעצר במשך מספר ימים, לאחר מכן שוחרר למעצר בית והוטלו עליו תנאים מגבילים.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה