השוק

חלל ממשיכה להתאושש עם הכנסות של 23.6 מיליון דולר

חלל תקשורת שהיא למעשה תעשיית החלל והלווינים האזרחית הישראלית ממשיכה להתאושש לאחר שלפני מספר שנים איבדה שני לווינים; חלל מצאה את מקומה עם הרחבה מתבקשת של הפעילות באפריקה
ניצן כהן | 
עמוס 17 (צילום יחצ)
חברת חלל תקשורת ממשיכה להתאושש מהמשבר אליו נקלעה בעשור הקודם כשירדו לטימיון שני לווינים שלה. חלל היא למעשה תעשיית הלוויינים והחלל האזרחית הישראלית כשהפעילות שלה היא העברת תקשורת (ואינטרנט) לוויני אזרחי. 
חלל הצליחה להמציא את עצמה מחדש ופנתה ליבשת אפריקה שם יש ביקוש משמעותי לתקשורת לווינית הן בשל תנאי השטח שלא מאפשרים פרישה של תשתיות קוויות והן בשל הריחוק של מרכזי האוכלוסיה אחת מהשניה ואת הפתרון למצב הזה מספקת חלל.
בחלל מספרים היום שהשיפור בתוצאות הכספיות שלה נובע מהמשך מימוש פעילות עסקית ממוקדת המכוונת אסטרטגית לפלחי שוק באפריקה וכוללים חברות סלולר וטלקום, לצד תחילת יישום השינוי לחברת שירות הכוללת גם שירותים נלווים, לצד התקשורת הלוויינית.
הכנסות החברה ברבעון השלישי של השנה הסתכמו בכ- 23.6 מיליון דולר וה-EBITDA הסתכם בכ-16.7 מיליון דולר. מדובר בהמשך הצמיחה של ההכנסות ב-20 הרבעונים האחרונים.
הכנסות הלוויין המתקדם עמוס-17, אשר החל בשרות מסחרי בסוף 2019, גדלו בכ- 66% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד ויתרת המזומנים של החברה נותרה חזקה והסתכמה בכ- 110 מיליון דולר.
החברה דיווחה לפני מספר ימים כי לקוח המספק שירותי תקשורת באפריקה באמצעות הלוויין עמוס-7, האריך את תקופת ההתקשרות בשלוש שנים נוספות עם הכנסות רב-שנתיות צפויות בסך של כ- 3.6 מיליון דולר.
צבר ההזמנות הסתכם בתום הרבעון בכ-331 מיליון דולר, מתוכו צבר ההזמנות ללוויין עמוס 17 בנקודת שמים 17°E מסתכם בכ-45 מיליון דולר.
כאמור, חלל-תקשורת, היא ספקית תקשורת לוויינים באמצעות צי לווייני עמוס, הכולל את הלוויין הדיגיטלי רחב הפס (HTS) המתקדם עמוס-17, אשר מרחיב את רשת פרישתה של החברה לאפריקה, המזרח התיכון ואסיה. 
צי הלוויינים "עמוס", הנמצא בבעלות החברה, ממוקם בנקודות שמיים אסטרטגיות ומעניק לחלל-תקשורת כיסוי רחב ואמין על אפריקה, אסיה, אירופה, המזרח התיכון וחלקים מארה״ב. באמצעות הלוויינים עמוס 3 ועמוס 7, הממוקמים במשותף ב-4° מערב, עמוס 4 הממוקם ב-65° מזרח ועמוס 17 ממוקם ב-°17 מזרח.
יחד עם מערך תחנות קרקעיות (Teleports) בכל איזורי הכיסוי, מציעה החברה פתרונות הכוללים, בין השאר, שירותים מנוהלים ומקצועיים, פתרונות Turn-Key, Cellular Backhaul, פתרונות Trunking כמו גם שירותי לוויין לשידור, נתונים ופס רחב. בין לקוחות החברה נמנים ספקי אינטרנט, מפעילי טלקום ומפעילים סלולריים, מפעילי שידורי טלוויזיה (DTH / OTT), אינטגרטורים ברשת וסוכנויות ממשלתיות, לצרכים אזרחיים וביטחוניים.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה