השוק

VAST Data השלימה סבב גיוס לפי שווי שוק של 3.7 מיליארד דולר

סבב הגיוס האחרון של החברה היה בשנה שעברה; מאז שילשה החברה את ערכה והשלימה היום סבב גיוס נוסף של 83 מיליון דולר
ניצן כהן | 
צוות Vast Data (צילום Vast Data)
VAST Data המפתחת פתרונות אחסון הפותרים את הכשלים שהיו בתחום במשך מספר עשורים, הודיעה היום על סבב גיוס רביעי (Series D) בהיקף של 83 מיליון דולר. את הגיוס מובילה קרן Tiger Global Management. שווי החברה אחרי הכסף צפוי להיות גבוה ברמה של 3.7 מיליארד דולר.
למעשה החברה שילשה את השווי שלה מאז הגיוס האחרון שביצע בדיוק לפני שנה. סבב הגיוס כלל השתתפות משמעותית של NVIDIA וכמה מן המשקיעים הקיימים בחברה והוא הושפע בעיקר מן השילוב הייחודי שבין אימוץ מהיר של הטכנולוגיה של VAST על ידי הלקוחות ותזרים מזומנים חיובי.
סבב הגיוס מוסיף להון שנצבר בקופת החברה לאחר סבב הגיוס השני והשלישי ומסתכם במאזן ב-230 מיליון דולר.
 
הערכת השווי מגיעה לאחר ש- VAST דיווחה לאחרונה על תוצאות שיא וצמיחה באימוץ הטכנולוגיה של החברה על ידי לקוחות, במהלך השנתיים הראשונות לפעילותה של החברה. VAST סיימה את השנה השניה לפעילותה עם קצב מכירות שנתי של 100 מיליון דולר, עם הכפלה פי 4 בעסקי התוכנה של החברה שנה אחר שנה, ותוך השגת תזרים מזומנים חיובי.
 
בחברה מעריכים כי התוצאות העסקיות יהיו טובות יותר ב-2021 ובשנים לאחר מכן בזכות מודל הצריכה החדש של VAST, המכונה Gemini, המפריד בין מכירות החומרה והתוכנה ומספק ללקוחות יתרונות מסחריים נוספים על מנת להאיץ עוד יותר את אימוץ פתרון האחסון Universal Storage.
 
Vast Data, אשר הוקמה בשנת 2016 ומוגדרת כחברת חד קרן. החברה מתכננת לגייס עד סוף שנת 2021 כ-160 עובדים נוספים לחברה, מתוכם כ-80 למרכז הפיתוח בישראל.
מנתוני החברה עולה כי ההכנסות מלקוחות גדלו השנה פי 4 כשלקוחות VAST מבצעים השקעות ראשוניות משמעותיות בפתרון של VAST בהיקף ממוצע של מיליון דולר, ובהמשך מרחיבים את ההשקעות הללו באופן משמעותי בתוך זמן קצר. VAST מגדילה את הרווח הגולמי שלה מלקוחות קיימים ב-328% בממוצע. ל- VAST  יש כיום כמה לקוחות מן המגזר הפרטי והציבורי, אשר השקיעו למעלה מ-10 מיליון דולר בפתרון Universal Storage.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה