השוק

דויטשה בנק: שוק המניות עשוי להיות תחת לחץ בגלל חששות לצמיחה הגלובלית

בדויטשה בנק חוששים מצמיחה עולמית איטית ביחס לקונצנזוס התחזיות שיפעילו לחץ על שוק המניות העולמי; מניות הטכנולוגיה צפויות להמשיך בדוחות הטובים
ניצן כהן | 
דויטשה בנק (צילום ויקיפדיה)
בדויטשה בנק אומרים היום כי לאחר ירידות חדות ביום חמישי האחרון, מדד ה-S&P 500 התאושש בצורה חזקה ביום שישי וסיים את שבוע המסחר בירידות קלות. הירידות ביום חמישי נגעו לחששות הנוגעות למדיניות הממשל החדש בארה"ב וחשש מפני עלייה בתחלואה מקורונה ברחבי העולם.
"החששות בנוגע להעלאות מס רווחי הון עשויים ליצור טריגר נוסף של אי וודאות בנוגע למכפילים והשווים הגבוהים. ישנם בנוסף גם חששות בסקטורים מסוימים סביב שינוי מדיניות.
"תוצאות הרבעון ה-1 ממשיכים להכות את התחזיות אך השווקים ייתכן והשווקים כבר תימחרו את זה. החדשות הטובות הם שהחששות בנוגע לאינפלציה פחות שולטות בנרטיב מה שמקבל ביטוי בתשואות האג"ח הממשלתי ל-10 שנים" 
"בשורה תחתונה" אומרים בדויטשה בנק כי "שווקי המניות עשויים להיות תחת לחץ מחששות הנוגעות לצמיחה הגלובלית ומדיניות של הממשל החדש בארה"ב".
 
באשר לנתוני המקרו, מעריכים בדויטשה בנק כי בארה"ב מדובר בנתונים התומכים בשווקים השונים כשהנרטיב המרכזי של ג'רום פאואל הוא שהתמיכה הפיסקלית והמוניטרית יהיו קיימות כל עוד הם נחוצות והתפיסה שכל דחיפה למעלה באינפלציה היא זמנית.
"כל רמז לגבי שינוי גדול בתפיסה יגרום לתנודתיות בשווקים. הנתונים בארצות הברית השבוע לא יגרמו לשווקים להתנער מן הנרטיב הזה. התוצר ברבעון ה-1 צפוי להרגיע את השוק ומדד המחירים PCE (יום רביעי) גם אם יהיה גבוה הוא רק אחד מכמה מדדי אינפלציה. השווקים כן ישימו לב למדד ביטחון הצרכנים ביום שלישי ולמדד ביטחון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן ביום שישי.
בשורה תחתונה, אורמים בדויטשה בנק נתוני המקרו צפויים לתמוך בנרטיב ההתאוששות .
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה