השוק

שיכון ובינוי החלה במו"מ לרכישת 4 תחנות כוח סולאריות בארה"ב

מדובר בתחנות כוח במדינת ג'ורג'יה שיש להן כבר הסכם למכירת חשמל במחיר קבוע למשך 15 שנים; רוכשת החשמל היא חברה בינלאומית בעלת דירוג אשראי גבוה
ניצן כהן | 
יו"ר שיכון ובינוי תמיר כהן (צילום סיון פרג וMagma images)
חברת שיכון ובינוי ממשיכה להרחיב פעילות בתחום האנרגיה הירוקה. החברה החלה לנהל מו"מ בלעדי לרכישת 4 תחנות כוח סולאריות בארה"ב שאמורות להתחיל לפעול באופן מסחרי כבר בשנת 2023.
תחנות הכוח ממוקמות במדינת ג'ורג'יה ועלות ההקמה שלהן נאמדת ב-300 מיליון דולר. לתחנות הכוח יש כיום הסכם למכירת חשמל במחיר קבוע למשך 15 שנים עם חברה בינלאומית שלטענת שיכון ובינוי מחזיקה בדירוג אשראי גבוה.
הכניסה של שיכון ובינוי לתחום האנרגיה הירוקה בארה"ב היא מהירה ואגרסיבית כשרק לפני כשבוע חתמה החברה על הסכם לרכישת מחצית מזכויות של חברה אמריקאית בפרויקט אגירת אנרגיה סולארית.
כאן המקום לציין כי נושא האנרגיה הירוקה עומד בסדר עדיפויות גבוה בתוכניות של הבית הלבן להאצת הכלכלה האמריקאית. הבית הלבן מעוניין לתת הקלות במס לחברות שעוסקות בתחום במקביל לכך שחברות החשמל המקומיות יחוייבו להגדיל את היקפי רכישות החשמל שלהן ממקורות שעושים שימוש באנרגיה ירוקה.
הכניסה האגרסיבית של שיכון ובינוי לתחום האנרגיה הירוקה בארה"ב מתקבלת בעין טובה בקרב המשקיעים ומניית החברה רשמה עליות של 22% מאז תחילת השנה כשבחודש האחרון עלתה המניה בכמעט 20%.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה