השוק

מיטק עוזבת את הבורסה בת"א ועוברת לנאסד"ק בלבד

כחלק מהתהליך בו תעביר החברה המפתחת טכנולוגיה לייצור וגידול בשר מתורבת, ללא שימוש בבעלי חיים, בשילוב עם טכנולוגיית הדפסת תלת מימד את כלל מניותיה מהבורסה הישראלית, תסיים את פעילות המסחר בארץ לחלוטין ותעביר מניותיה לשוק האמריקאי
כפיר אדר |  1
עומרי שיינין מיטק (צילום meatech)
מיטק, חברה המפתחת טכנולוגיה לייצור וגידול בשר מתורבת, ללא שימוש בבעלי חיים, בשילוב עם טכנולוגיית הדפסת תלת מימד אשר תאפשר הנדסת רקמות מתקדמת במטרה לפתח יכולת ייצור של מגוון מוצרים בעבור תעשיית הבשר וחברות המזון, מדווחת כי החלה בהליך העברת כלל מניותיה הרגילות מהמסחר בבורסה לניירות ערך בתל אביב למסחר בנאסד"ק.
בהתאם לחוק הישראלי ולכללי הבורסה לניירות ערך בתל אביב, היום האחרון למסחר במניות הרגילות של החברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב יהיה ה- 3 באוגוסט 2021, והן יגרעו מהמסחר ב-5 באוגוסט 2021. עד יום המסחר האחרון בבורסה, בעלי מניות יוכלו להמשיך לקנות ולמכור מניות רגילות באותו האופן, באמצעות הוראות קנייה או מכירה דרך הבנקים או חברי הבורסה אשר מחזיקים במניות הללו עבור בעלי המניות. ה- American Depositary Shares (ADS) של מיטק, אשר כל אחד מהם שווה ערך ל-10 מניות רגילות, ימשיכו להיסחר בנאסד"ק תחת הסימול MITC.
ההחלטה ליציאה ממסחר בבורסה לניירות ערך בתל אביב התקבלה מצד דירקטוריון והנהלת החברה אשר מאמינים כי צעד זה יעזור למצב את קבוצת החברות של מיטק ברמה הבינלאומית, ימקד את החברה לשוק אליה היא מכוונת וכן למקסם את פוטנציאל הערך למשקיעים.
מיטק אינה צופה שינויים או פגיעה בערך או בסחירות של המניות הרגילות בעקבות המרת המניות הרגילות ל-ADS או בעקבות המרת ערכן לדולר אמריקאי. כל 10 מניות רגילות יומרו ל-ADS אחד.
מיטק מציעה לכל בעלי המניות הרגילות, אשר נסחרות בבורסה לניירות ערך בתל אביב, להמיר את מניותיהם לפני תאריך גריעת המניות מהבורסה בתל אביב, וליצור קשר עם הבנקים או חברי הבורסה שלהם עם שאלות הנוגעות להליך ההמרה. מיטק תשלם ישירות לבנקים ולחברי הבורסה הישראלים את העמלות בעבור כלל בעלי המניות אשר ימירו מניות רגילות ל-ADS ביום גריעת המניות ממסחר. בנוסף, למשך 90 ימים ממועד פרסום הודעה זו, כל בעל מניות אשר ימיר את המניות הרגילות שלו ל-ADS, לא יידרש לשלם עמלות המרה כלשהן לנאמן, Bank of New York Mellon.
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  הזדמנות-לקנות בנאסדק עם עמלה של ת"א ובלי עמלת המרת מט"ח (ל"ת)
  רפי 05/2021/04
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור