השוק

הציבור רץ לבורסה: שיא בהיקף הנכסים של קרנות הנאמנות

חודש אפריל היה חודש חזק מאוד לתעשיית קרנות הנאמנות שגייסה כמעט 6 מיליארד שקל, נזכיר כי בשיא משבר הקורונה נפדו מהתעשייה כמעט 6 מיליארד שקל מידי יום, שמאז חזרו אליה והתווסף אף כסף חדש
ניצן כהן | 
מניות (צילום pixabay)
הריבית האפסית ועודפי המזומנים שבידי הציבור ממשיכים לתת אותותיהם בשוק המניות. הציבור בעיקרו משקיע בשוק הכסף דרך קרנות הנאמנות ואלה צוברות נכסים עד כדי כך שבאפריל רשמו שיא בהיקף הנכסים שהגיע לרמה של של 362 מיליארד שקל לעומת 351.3 מיליארד שקל בחודש מרץ.
בית ההשקעות מיטב דש שמנתח את התעשייה מעלה נתון מדהים לפיו מחצית מהעלייה בהיקף נכסי קרנות הנאמנות נבעה מעליית תשואות הנכסים הפיננסיים ואילו המחצית השנייה הגיעה מכסף חדש שהוזרם אליה.
מנתוני מיטב דש עולה כי מי שממשיכה להיות הנהנית העיקרית במונחים כספיים מן הגיוסים, הייתה גם הקטגוריה הגדולה ביותר בנכסיה – הקרנות המתמחות באג"ח כללי המשלבות בדרך כלל שיעורים שונים ולא גבוהים של מניות יחד עם איגרות חוב קונצרניות וממשלתיות. קבוצה זו גייסה בחודש אפריל כ-1.91 מיליארד שקל.
הקרנות המתמחות במניות (כולל גמישות) רושמות החודש גיוס של כ-475 מיליון ₪ בהובלת הקרנות המתמחות במניות בישראל שגייסו כ-295 מיליון שקל, הקרנות המתמחות במניות בחו"ל גייסו סכום נמוך יותר של כ-90 מיליון ₪ והקרנות הגמישות רשמו אף הן גיוס של כ-90 מיליון שקל.
הקרנות המתמחות באג"ח מדינה, רושמות החודש עליה בקצב הגיוסים, בסכום של כ-430 מיליון שקל. הקרנות המתמחות באג"ח חברות ממשיכות לגייס זה החודש הרביעי ברציפות. והחודש סכום של כ--390 מיליון שקל.
שתי הקבוצות המסורתיות היחידות שסבלו החודש מיציאת כספים הן קרנות אג"ח חו"ל עם יציאה זעירה של כ-20 מיליון שקל, והקרנות השקליות עם פדיון של 140 מיליון שקל. 
בחודש אפריל נמשך הפער בין הקרנות המחקות לבין קרנות הסל, אלא שהפעם הוא היה קטן יחסית בהשוואה לחודשים האחרונים. הקרנות המחקות גייסו כ-1.6 מיליארד שקל, וקרנות הסל רשמו גיוס של כ-1.2 מיליארד שקל.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה