כסף וצרכנות

הרוויחה 20 מיליון דולר, אחרי שתבעה את נכדיה

קבוצת בוררות פיננסית העניקה כמעט 19 מיליון דולר לאישה בת 94 מפלורידה שטענה ששני נכדיה, אז סוכני השקעות ב-JP Morgan Securities, טיפלו בצורה לא נכונה בכספה על ידי זיוף חתימתה וביצוע רכישות לא מורשות
מערכת ice | 
דולרים (צילום freepik)
לפי הדיווח של הניו יורק טיים, הקשישה, בוורלי שוטנשטיין, יהודייה אמריקנית שהונה המשפחתי נצבר משורת רשתות קמעונאיות, כולל אמריקן איגל, DSW ו-American Signature Furniture, הגישה את התלונה באמצעות הסוכנות לתקנת התעשייה הפיננסית, FINRA, ארגון לא ממשלתי האוכף חוקים ומיישב סכסוכים הקשורים סוחרי בורסה.
בתלונה שהוגשה, מצאו בוררים בסוכנות הרגולטורית את נכדיה של שוטנשטיין, אוון ואבי שוטנשטיין, וכן את הבנק הגדול בארה"ב, ג'יי.פי מורגן, אחראים להונאה וניצול לרעה של חובת נאמנות. אנשי שוטנשטיין נמצאו גם אחראים להתעללות בקשישים בעיני החוק בפלורידה. פסק הדין מייחס לשניים ולבנק הפרה של חוזה הנאמנות עמה. 
 
לפי תלונת הסוכנות הרגולטורית, אוון ואבי שוטנשטיין החלו לנהל את הכסף של סבתם לפני מספר שנים - תחילה אוון עם מורגן סטנלי ב-2009, ובהמשך שניהם כשהחלו לעבוד עבור JP Morgan ב-2014.
בוורלי שוטנשטיין טענה כי נכדיה ביצעו מספר השקעות "מורכבות ביותר, מסוכנות ביותר" בשווי של יותר מ-72 מיליון דולר, שהובילו להפסדים של יותר מ-10 מיליון דולר, אך הניבו לשניים ולג'יי.פי מורגן עמלות של מאות אלפים.
 

בין השנים 2015 ל-2018, נטען כי השניים היו אחראים למאות עסקאות בשווי מאות מיליוני דולרים. לאחר ההחלטה על הפיצויים, העביר הבנק לשוטנשטיין את חלקו בפיצוי על סך של 9 מיליון דולרים, אולם נכדיה של שוטנשטיין מנסים לבטל את התביעה נגדם.
אחד מעורכי הדין של אוון ואבי שוטנשטיין, ג'ון ברנן, אמר בהצהרה שהם "מאוכזבים מאוד מהתוצאה" ושוקלים בקשה לביטול פסק הדין. לדבריו, ראיות בדיונים "הוכיחו באופן מוחץ שחשבונה של גברת שוטנשטיין הושקע בהתאם לרצונותיה".
"הפיצוי אינו עולה בקנה אחד עם הראיות המהותיות שהוצגו בדיון", קבע ברנן, "אשר הראו שלאורך כל הזמן אוון שוטנשטיין שימש כיועץ הפיננסי של סבתו, חשבונותיה של גברת שוטנשטיין הרוויחו ביותר מ-30 מיליון דולר".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה